Zmes byliniek s Piranskou soľou na ryby

 

 

 

Naposledy sme Vám v našom blogu predstavili Piranskú morskú soľ. Dozvedeli ste sa odkiaľ pochádza, ako vzniká a aké sú jej benefity. Dnes by sme Vám radi bližšie opísali náš ďalší produkt –  obľúbené zmesy byliniek so soľou, ktoré ponúkame na našom e-shope www.solnicka.sk.

Momentálne máme v ponuke 3 druhy zmesí byliniek so soľou:

Postupne sa spolu bližšie pozrieme na každú jednu zmes byliniek s morskou soľou. Podrobne Vám opíšeme ich zloženie (jednotlivé bylinky a koreniny) a na ktoré jedlá je ich najlepšie použiť, aby zvýraznili ich chuť. V tomto blogu Vám predstavíme prvého zástupcu z tretice zmesí s Piranskou soľou, a tým je, Zmes byliniek na ryby.

 V soľnej zmesi byliniek na ryby nájdeme okrem morskej soli:

  • rozmarín, čierne korenie, citrónovú trávu, petržlenovú vňať a citrónové hobliny

 Ako prvú opíšeme voňavú bylinku - rozmarín. Je to zelený drevitý ker, ktorého ihličky sa používajú ako korenie. Svojou vôňou a arómou môže niekomu pripomínať eukalyptus. Je ostrá a prenikavá, ale je tam presne také množstvo, aby to bolo vyvážené a pridalo skvelú chuť a arómu Vašim rybičkám. Z korenín tu nájdeme to najpoužívanejšie - čierne korenie.  Nachádza sa v zmesi kvôli miernej pikantnosti. Obľúbenou ingredienciou sa v poslednej dobe stala citrónová tráva, s ktorou ste sa mohli stretnúť napríklad pri čajoch. Ak ju používate pri varení - skvelo Vám dochutí práve ryby. Už nebudete musieť vytláčať toľko citrónov, pretože v zmesi sú aj citrónové hoblinky na zvýraznenie. Zo zástupcov zeleniny sa tu nachádza petržlenovú vňať – na doladenie chutí. Tak, aby všetky ingrediencie do seba skvelo zapadli.

Všetky spomínané ingrediencie spolu s Piranskou morskou soľou tvoria dokonalú zmes na jedlá z rýb a morských plodov. Pokiaľ sa chystáte v dohľadnej dobe piecť pstruha či lososa, tak vyskúšajte našu Piranskú soľ s bylinkami na ryby a posuňte vaše pečenie na vyššiu úroveň.

Inšpirovať sa môžete aj jedným z našich receptov – Pečený pstruh od foodblogerky @kitchen by peti, ktorá si túto zmes na ryby tiež obľúbila.

Tento mesiac mame práve na túto zmes byliniek s Piranskou soľou na ryby akciu.

5532_začimbna sol_za ribe

Dobrú chuť!